Алое Вера

Независим дистрибутор на FLP - Алое Вера / Aloe Vera

Начало Статии Въпроси и отговори за ГЕЛА ОТ АЛОЕ ВЕРА

Въпроси и отговори за ГЕЛА ОТ АЛОЕ ВЕРА

Въпроси и отговори за ГЕЛА ОТ АЛОЕ ВЕРА
Въпроси и отговори за ГЕЛА ОТ АЛОЕ ВЕРА
Въпроси и отговори за ГЕЛА ОТ АЛОЕ ВЕРА

Д-р Питър Атертън, бакалавър по медицина, гинеколог, признат член на Кралския колеж на общопрактикуващите лекари, отговаря на някои често задавани въпроси за гела от алое вера.

Д-р Атертън завършва университета в Лийдс през 1968 г. и служи шест години в Кралския военен медицински корпус. След това става общопрактикуващ лекар. Три години работи в дерматологичното отделение на областната болница. Тези негови занимания, съчетани с познания в областта на билковото лечение, придобити по време на работата му в Далечния изток и Индия, водят до интереса му към растението Алое Вера.

Може ли да се дава гел от алое вера на деца?

Може, но в пропорционални количества. За деца над 12 години дозата е като при възрастни, намалете я наполовина за деца от 6 до 12 г., а за деца от 1 до 5 г. – по една четвърт от дозата за възрастни.

Може ли да се дава гел от алое вера на бебета на възраст под 1 година?

Аз лично избягвам да давам Aloe Vera Gel на бебета, защото тънките им черва все още не са развити добре и са склонни към колики. Гелът може да се отрази неблагоприятно, тъй като удължава времето на преминаване на чревното съдържимо.

Има ли лекарства, които не могат да се комбинират с гел от алое вера?

Вероятно не, но ако ваш клиент е на постоянна терапия, най-добре е да сподели със своя личен лекар желанието си да приема хранителни добавки. Хора, които взимат регулярно лекарства за високо кръвно например, трябва да са подготвени, че гелът от алое и другите хранителни добавки биха могли да доведат до нужда от снижаване на дозите на конвенционалните медикаменти.

Диабетици могат ли да пият гел от алое?

Да, но гелът може да повлияе благоприятно върху диабета и да се наложи намаляване на дозите на приеманите лекарства. Диабетиците, приемащи гел от алое вера, трябва внимателно да следят нивата на захарта заедно със своя личен лекар, за да може той да коригира дозите на инсулина, ако нивата спаднат.

 

Информационен бюлетин на ФЛП-България, брой 51, април 2006 г.

 


 

Описаните в тази статия продукти за вътрешна употреба са хранителни добавки. Те не са заместител на разнообразното хранене и не са предназначени за превенция, диагностициране, успокояване или лекуване на конкретна болест или клас от заболявания. Консултирайте се с личния си лекар, ако страдате от някакво заболяване.